Menu
Your Cart

İptal İade Değişim Şartları

MOBİLYA ŞÖLENİ İPTAL ŞARTLARI
Madde 1: Ürünlerimiz siz sipariş verdiğinizde, aynı gün ya da ertesi günü hazırlanmaya başlıyor. Bu sebeple üründen vazgeçme durumunuzu, sipariş verdiğiniz tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde bize bildirmenizi rica ederiz.
Madde 2Özel ölçü/kumaş/renk değişikliği yapılan ürünleri iptal edemiyoruz (Madde:1 de belirtilen 3 iş günü süresini geçti ise).
Madde 3Siparişinizin üretimi tamamlanıp, siparişiniz kargoya verildi ise iptal edilemiyor. Böyle bir durumda, size gelen kargo kabul edilmeyip iade edilmelidir. Bu durumda iade hakkınızı kullanabilirsiniz  (Madde:2 de belirtilen özel sipariş değil ise).
Madde 4İleri teslimat tarihli bir sipariş vermişseniz, ürünlerden/ürünlerinizden vazgeçme hakkınız yine sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 3 iş günüdür .
Madde 5: İleri tarihli siparişlerinizin iptali durumlarında, her ürünün stokta tutulduğu ay başına 1.000 TL ücret tahsis edilir (Madde:2 de belirtilen özel sipariş değil ise).
Madde 6Alt limitli indirim kuponu kullanılmış siparişler için, siparişin içindeki herhangi bir ürünün iptal edilmesi halinde kalan sipariş tutarı alt limiti karşılamıyor ise geçerli kampanya devre dışı kalır ve ücret iadeniz kalan tutara göre yapılır (Mobilya şölenin’den kaynaklı olmayan iptal hallerinde).
Madde 7: Ürünün üretim süresinin dolmasına 2 gün kalıncaya kadar ücretsiz iptal hakkınız bulunmaktadır. Bu süreden sonra kargo ile gönderimi yapılan ürünler için 150 TL, nakliye ile gönderimi yapılan ürünler için 2500 TL iptal bedeli karşılığında keyfi* iptal edebilirsiniz.
Madde 8Ücret iadeniz, iptal talebiniz alındıktan sonra iptal şartlarına uygun ise 3 iş günü içerisinde talimat geçilir.
Madde 9: Kazanılan hediye çeklerinin kullanılması sonrası oluşabilecek iptal durumlarında, ücret iadesi yapılmayıp aynı tutarda yeni bir hediye çeki verilir.
Madde 10: Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.
 
MOBİLYA ŞÖLENİ İADE ŞARTLARI
Madde 1: 14 gün içinde aşağıdaki durumlar haricinde ürün iadesi hakkınız bulunmaktadır.
Madde 1aÖzel sipariş: Kişiye özel kumaş kaplaması, ayak rengi değişimi, ölçü değişikliği, köşe yönü değişimi vs. gibi durumlar varsa ürün, iade alınamamaktadır.
Madde 1b: Hijyenik ürünler: Yapısı gereği kişiye özel ürünler olup, hijyen sebebi ile bu tarz ürünlerin iadesi alınamamaktadır(yatak,yastık,tekstil ürünleri)*.
Madde 1c: Kurulumu yapılmış ürünler: Demonte olarak gelen, kurulumunu biz ya da müşterimizin yaptığı ürünler iade alınamamaktadır.
Madde 2Orijinal paketiyle iade edilmeyen ürünlerin ücret iadesi yapılamıyor. Orjinal paketinin olmaması halinde, ürünün taşınırken zarar görmeyecek bir şekilde paketlenmesini rica ediyoruz.
Madde 3: Ürünün üretiminden kaynaklı bir sorunu var ise 30 gün içerisinde, ürünü ücretsiz iade edilebilirsiniz.
Madde 4: Kargolu ürünlerde: Kargo bedeli alınmış olan ürünlerin keyfi* iadesinde kargo ücreti iade edilmemektedir. Kargo bedeli alınmamış ürünlerin keyfi* iadesinde 50 TL iade bedeli karşılığında iade hakkınız bulunmaktadır.
Madde 5: Nakliyeli ürünlerde: Nakliye bedeli alınmış olan ürünlerin keyfi* iadesinde nakliye ücreti iade edilmemektedir. Nakliye bedeli alınmamış ürünlerin keyfi* iadesinde 500 TL iade bedeli karşılığında iade hakkınız bulunmaktadır.
Madde 6Outlet ürünleri iade alınamamaktadır. Bu sebeple outlet ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgileri ürün detay sayfasında bulabilirsiniz.
Madde 7Ürün ölçüsünün eve uymaması: Ürün ölçülerini sitemizde belirtiyoruz, evinize ölçüsü uymadığı için iade, iade şartlarımız dışındadır. Lütfen ürünü satın almadan önce, ürün ölçülerine göre, apartmanınızda taşınabilir mi, odanıza sığar mı, kapıdan geçer mi gibi önemli kontrolleri sipariş vermeden önce yapmanızı rica ediyoruz.
Madde 8Kargo ile gönderilen ürünlerde ürün teslimatında mutlaka ürün paketinin hasar kontrolünü yapmanızı rica ediyoruz. Ürün paketinde veya üründe herhangi bir hasar bulunması durumunda kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” tutturunuz ve ürünü teslim almayınız. Ya da ürün size geldiğinde açmadan üründen vazgeçmeniz halinde de ( Ancak yukarıda belirttiğimiz durumlar dışında bu mümkündür. Yani üründe renk değişimi özel ölçü vs. yapılmadı ise)  ürünü teslim almayıp kargoya geri verebilirsiniz. Bu durumların ikisinde de mutlaka (0224) 224 10 50 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmenizi rica ediyoruz.
Madde 9: Kargo ile iade edilen ürünler için mutlaka kargo takip numarasını bize iletmeniz gerekmektedir. Aksi halde ücret iadeniz yapılmayabilir ya da süreç uzayabilir.
Madde 10Ücret iadeniz, ürün Mobilya Şöleni’ne geldikten sonra; önceden belirttiğiniz durumlar dışında hasarsız ve iade şartlarına uygun ise 3 iş günü içerisinde talimat geçilir (Keyfi* iade durumlarında ücret iadesi yapılırken siparişte alt limitli kupon kullanılıp kullanılmadığı dikkate alınır).
Madde 11Kazanılan hediye çeklerinin kullanılması sonrası oluşabilecek iade durumlarında, ücret iadesi yapılmayıp aynı tutarda yeni bir hediye çeki verilir.
 
MOBİLYA ŞÖLENİ DEĞİŞİİM ŞARTLARI
Madde 1Ürününüzü teslim almadınız ve değişim hakkınızı kullanmak istiyorsanız, ilk önce aldığınız ürün için iptal talebinde bulunmanız gerekmektedir (İptal Şartlarına uygun olarak).
Madde 1a: Değişim talebiniz, iptal şartlarına uyuyor ise; siparişiniz iptal edilir ve yeni siparişiniz işleme alınır.
Madde 1b: Değiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha fazla ise MobilyaŞöleni sipariş oluştururken, fiyat farkını, ödemeyi nasıl yaptıysanız, o şekilde iade eder.
Madde 1c: Değiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha az ise fiyat farkını ödemenizden sonra yeni siparişiniz oluşturulur.
Madde 2Sipariş verdikten sonra ürün renginde değişlik yapma talebinizi sipariş verdiğiniz gün ya da en geç bir sonraki güne kadar işleme alabiliriz. Sonrasında renk değişimi talebiniz olursa bir önceki kumaş masraf bedeli + yeni kumaş masraf bedeli karşılığında yapabiliyoruz.
Madde 3: Ürünü teslim aldınız ve değişim hakkınızı kullanmak istiyorsanız; ilk önce aldığınız ürünü Mobilya Şöleni’ne iade etmeniz gerekmektedir (İade Şartlarına uygun olarak).
Madde 3a: Değişim talebiniz, iade şartlarına uyuyor ise, önceden aldığınız ürünün iadesi Mobilya Şöleni’ne ulaştıktan sonra yeni almak istediğiniz ürünün siparişi geçilir.
Madde 3b: Değiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha fazla ise Mobilya Şöleni  ürününüzü teslim aldıktan sonra yeni sipariş oluşturur ve fiyat farkını, ödemeyi nasıl yaptıysanız, o şekilde iade eder.
Madde 3c: Değiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha az ise Mobilya Şöleni ürününüzü teslim alır ve fiyat farkını ödemenizden sonra yeni siparişinizi oluşturur.
 Madde 4Kazanılan hediye çeklerinin kullanılması sonrası oluşabilecek değişim durumlarında, ücret iadesi yapılmayıp fark tutarında yeni bir hediye çeki verilir.
*Keyfi İade: Mobilya Şöleninden kaynaklanmayıp, 14 iş günü içerisinde Cayma Hakkı kullanılan durumdur.